Wojciech Mazolewski - basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim Quintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. 

Autor nieoczywistych aranżacji i energetycznego połączenia tradycji z nowoczesnością, która inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą. Jako pierwszy dotarł na Listę Przebojów Programu Trzeciego, a za premierowy album Wojtek Mazolewski Quintet - Smells Like Tape Spirit otrzymał Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”. Wojtek Mazolewski tworzy jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce. W swojej twórczości eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.


Potwierdzeniem scenicznej energii Wojciecha są wyprzedane koncerty, owacje na stojąco i publiczność z najróżniejszych rejonów muzycznego świata. Energia artysty znajduję ujście również w formacji Pink Freud z którą Wojciech ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Zespół wystąpił między innymi w Meksyku, Chile, Peru, Maroko, Belgii, Francji, Szwecji, Chinach, Rumunii, Czechach, Rosji i na Węgrzech.

Zespół Pink Freud jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, międz innymi Płyta roku 2010 Programu 3 Polskiego Radia (za album Monster of Jazz), trzykrotni zwycięzcy w ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny (2007, 2008, 2010), laureaci Jazzowego Oscara przyznawanego przez kapitułę stowarzyszenia Melomani.


Najnowszy projekt Wojtka  zatytułowany jest „Yugen” który w singlowym Manifescie jest dobrym życzeniem na przekór dzisiejszym czasom.

W tym projekcie Wojciech po wielu latach sięgnął do pierwszego instrumentu z którym zaprzyjaźnił się mając zaledwie kilka lat – gitary.

Siłą Yūgen (幽玄)” jest autentyczność i siła prawdy bijąca z dźwięków i słów. „Pewnej nocy po nagraniach w studio usiedliśmy z Asią u mnie w domu i tekst manifestu sam ułożył się do muzyki . To była spontaniczna chwila. Ta właściwa.” – jakich wiele w drodze artystycznej Wojciecha Mazolewskiego.